Participants «Baltic Grand Prix» | Registration is closed
Hall 2Date: 13.12.2019.
Organizer: Spektrs
Officials: Aigars Svars
Place: Ķīpsalas IC
13. December (Hall 2)
1 session 9:15
2 session 12:00
3 session 15:00
4. session 18:00 (BALTIC TROPHY) (allowed only for couples from Asia and Caucasus countries, Ukraine, Turkey and Israel)
- Junior I+II (LA) (13)
- Youth + Adult (ST) (6)
5. session 19:30 (BALTIC TROPHY) (allowed only for couples from Asia and Caucasus countries, Ukraine, Turkey and Israel)
- Junior I+II (ST) (11)
- Youth + Adult (LA) (4)
14. December (Hall 2)
1 session 9:00
- Juvenile I E6 (10)
- Juvenile II E6 (34)
- Junior I C Standard (31)
- Junior II C Standard (28)
2 session 13:00
3 session 14:30
4 session 16:30
- Juvenile I Standard 4 dances (15)
- Juvenile II Standard 4 dances (40)
- Junior I Standard (40)
- Junior II Standard (55)
15. December (Hall 2)
1 session 9:15
- Junior II C Latin (27)
- Junior I C Latin (27)
- Junior I D Standard (31)
- Junior II D Standard (11)
- Juvenile I Latin 4 dances (15)
- Juvenile II Latin 4 dances (40)
2 session 13:30
3 session 15:00
4 session 16:45
- Junior I D Latin (30)
- Junior II D Latin (12)
- Junior I Latin (48)
- Junior II Latin (58)
total: 1400
Juvenile II Standard 4 dances
# | Names | Club | Country |
---|---|---|---|
1 | Bondarenko Daniil / Fink Daniella | Eleks | Uzbekistan |
2 | Alehandro Marrero Marti / Sophiya Shmeleva | Style | Kazakhstan |
3 | Maksim Novikov / Daria Kuznetsova | Mechta | Russia |
4 | Jelisei / Zemljannikov | TK Master | Finland |
5 | Jelisei Zemljannikov / Vlada Sidunova | TK Master | Finland |
6 | Aleksandrs Samardžijevs / Anastasija Bogačova | Deju studija "7" | Latvia |
7 | Titas Gustainis / Barbora Masiulyte | Zingsnis | Lithuania |
8 | Titas Cesnauskas / Lukrecija Kuraite | Zingsnis | Lithuania |
9 | Juris Zeiza / Viktorija Smoļina | Mirada | Latvia |
10 | Dmitrijs Kiseļovs / Ņika Djakona | Mirada | Latvia |
11 | Raivo Zimelis / Elza Freiberga | Lielupe | Latvia |
12 | Mārcis Sakne / Anna Rjabova | Lielupe | Latvia |
13 | Ivan Karalkou / Nika Vaitko | Dancer | Belarus |
14 | Kristupas Sliezauskas / Airina Brikmanyte | Santaka | Lithuania |
15 | Kristians Melbārdis / Dana Ļebedeva | Estētika | Latvia |
16 | Kristens Simsons / Alise Bērzupe | Dancers | Latvia |
17 | Ivo Buliņš / Estere Rūja | Daces deju skola | Latvia |
18 | Krisjanis Caunitis / Alexandra Sofieva | Vakita | Finland |
19 | Otto Viļums / Sofja Ivanova | Deju studija "7" | Latvia |
20 | Jegors Prokins / Poļina Karimova | Estētika | Latvia |
21 | Gustas Dovydaitis / Gerda Markeviciute | MJ Sportiniu sokiu akademija | Lithuania |
22 | Augustas Jonaitis / Urte Jonkute | Klaipedos sokiu akademija | Lithuania |
23 | Adas Mikenas / Skaiste Vaitkute | Judesys | Lithuania |
24 | Laurynas Zaliukas / Emilija Karaliute | Ratuto-Davi | Lithuania |
25 | Emīls Lasenbergs / Anna Kapče | Daces deju skola | Latvia |
26 | Maksimas Makarovas / Greta Autukevičiūtė | Juventos | Lithuania |
27 | Nikita Shchurov / Angelina Ignatyeva | TKM | Finland |
28 | Tauras Grigaliunas / Alina Malenovskaja | Spindulys | Lithuania |
29 | Mykolas Inta / Fausta Rupsytė | Žuvėdra | Lithuania |
30 | Eimantas Eirosius / Saule Turcinskaite | Žingsnis, Klaipėda | Lithuania |
31 | Roberts Vergāzovs / Elizabete Barlote | Rihtera deju skola | Latvia |
32 | Dastins Kazlausks / Gabriela Garda | Rihtera deju skola | Latvia |
33 | Ivan Shubnikov / Eva Ratnikova | Melodiya | Latvia |
34 | Maksims Bogdanovs / Patrīcija Paula Vindele | Estētika | Latvia |
35 | Kārlis Blūzmanis / Marta Filimonova | Vērdiņš | Latvia |
36 | Martin Makarov / Regina Peik | Leevi | Estonia |
37 | Matas Puolevičius / Rusnė Šamšonaitė | Dance innovation team | Lithuania |
38 | Yaroslav Nurumov / Ekaterina Tikhonova | Insight | Russia |
39 | Nikolajs Čistjuļins / Madara Ance Cinīte | Vecrīga | Latvia |
40 | Maksims Ivanovs / Sofija Unžakova | Elfs | Latvia |